Pilule i antibiotik

cp128

Postovani, dobila sam antibiotik Klavobel bid zbog upale zuba, pijem pilule Claxi sad vec 3 mjesec. Umanjuje li antibiotik njihov ucinak? I moze li mi zbog koristenja antibiotika kasniti sljedeca menstruacija? Unaprijed puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, antibiotik neće umanjiti djelotvornost kontracepcijske zaštite, niti poremetiti ciklus.

Ivona2403

Poštovani, umanjuje li ucinak pilule Logest ako se popije s gaziranim sokom pa se zbog toga nece razgraditi? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gazirani sokovi nemaju nikakvog utjecaja na djelotvornost zaštite.