Plodne neplodne i trudnoca

Amra812

Postovani imala sam menstruaciju
Ciklus mi varira 25-27 dana
Imala sam odnos muzem sve od 10.06 do 20.06 po vise puta na dan ujutro recimo dva puta cak i tri a navecer po jednom dva put. Da li su bili plodni dani i da li je moguca trudnoca. Da napomenem da je svaki put ejakulirao u mene.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme plodnih dana i postoji velika šansa za trudnoću.

Amra812

Doktore za nekih 4 dana trebala bi dobit menstruaciju. A od odnosa sa ejakulacijom prvih puta je proslo 14 dana da li mogu napravit test ili ipak da pricekam da prdodje jos 4-5 dana pa napravit onda ako ne dodje?

Ivo Balenović, dr. med.

Rađe ga napravite u periodu oko očekivane menstruacije - sigurniji je.

Amra812

Postovani doktore, ja sam ipak na kraju dobila menstruaciju. Pitam se kako je to moguce. Dvije trudnoce prve sam zatrudnila od prve. Sad se pitam od toliko odnosa nezasticeni i u plodnim danima da ipak nije doslo do trudnoce. Kako to?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svaki odnos u vrijeme plodnih dana ne znači da će sigurno doći do trudnoće. Pa čak i ako dođe do oplodnje jajne stanice, to ne znači nužno da će doći do implantacije. Ponekad zametak nije genetski dobar (slučajna pogreška u vrijeme rane diobe oplođene jajne stanice), te se niti ne implantira u maternicu. Priroda tu igra veliku ulogu.

Amra812

Hvala vam na odgovoru. A da li je moguce da sam ipak trudna a imam menstruaciju? Citala sam po stranicama o nekakvoj laznoj men.u ranoj trudnoci pa bas ne znam sta bi konkretno mislila o tome da li je moguce ili ne?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je implantacijsko krvarenje, no ono je mnogo oskudnije od menstruacije. Moguća su i krvarenja u ranoj trudnoći zbog relativnog manjka hormona progesterona.

Strahodtrudnoce

Postovani
Imam par pitanja na koja bi bila zahvalna da mi odgovorite kako bi se educirala...
Zanima me je li trudnoca moguca samo u plodnim danima? Je li 7. Dan ciklusa koji varira od 27 do 32 dana neplodan? Takoder moze li se ostati trudan ako je u vodi bilo sperme pa da je ona usla u rodnicu ( znam da je blesavo pitanje ali me zanima)

Amra812

Postovani doktore jos jedno pitanje,
Ako sam imala nezasticene odnose 20.06 sa ejakulacijom u rodnicu. Postoji li mogucnost da ostanem trudna nakon ove menstruacije kad prodje? Znaci zatrudnim ipak a ne dodje mi sledeca mjesecnica sledeci put bez da sam imala odnos nakon ove... Oprostite na pitanju al zaista svasta citam po netu pa nije mi bas jasno...

Strahodtrudnoce

Dakle nije bilo odnosa u vodi, nego je vani decko svrsio meni po trbuhu, obrisala sam i nakon mozda minutu usla u more pa me zanima ako bez ikakave penetracije moze doci do trudnoce ako su spermiji i dalje ostali zivi

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Strahodtrudnoce, do trudnoće može doći samo u plodnim danima. Plodni dani se računaju od 3 dana prije do 3 dana nakon ovulacije. Do ovulacije dolazi otprilike 14. dana ciklusa. Teoretski do oplodnje može doći preko vode, ali to mora biti na ograničenom prostoru (u kadi), dok u moru nema šanse.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Amra812, ako nastupi menstruacija, trudnoće je isključena. Ukoliko želite trudnoću, potrebno je imati odnose nakon menstruacije (najbolje oko sredine ciklusa).

Strahodtrudnoce

Onda bi 7. Dan ciklusa ( 2. Dan od zavrsetka menstruacije ) bio neplodan? I trudnoca je iskljucena jer nije bilo odnosa a spermiji ne mogu doci do rodnice u moru? Hvala Vam

Strahodtrudnoce

I mozete li mi odgovoriti na jos jedno pitanje jer mi strah ne da mira i mislim da od svega mogu ostat trudna...Mogu li spermiji proci ( u moru ili na suhom) kroz kupaci, donje rublje i dovesti do oplodnje? Dakle ako se mali dio ejakulata slije sa trbuha do pocetka kupacih gaca - ni blizu rodnice, i nekako uspiju uz pomoc mora doci do rodnice. Hvala unaprijed na odgovorima i necu Vam vise smetati

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način ne postoji nikakva mogućnost oplodnje čak i u vrijeme plodnih dana. 7. dan spada u neplodne.

Amra812

Postovani doktore, isprike na smetnji. Kao sto sam vam navela da su mi ciklusi redovni i da mi je menstruacija gotova prije 6 dana. Medjutim danas sam vidjela na donjem vesu crvena krv, nije sluz ni nista saamo krv pravo crvena. Od cega je to moguce? Ovulacija ili sto bi moglo bit ako nije trudnoca jer ste rekli da je iskljucena jer sam je dobila onaj dan. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju.