pilule - vrste

biba

molim vas da mi kazete kako se zovu su na nasem trzistu trofazne pilule sa estrogenom i progestinom koje ne uzrokuju mrljasto krvarenje.hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,

Na našem tržištu jedini registriani trifazički oralni kontraceptiv je Trinovum. U svijetu postoje tzv nisko dozažni trifazički oralni kontraceptivi koji zbog niže razine hormona imaju manje nus pojava, a imaju jednaku sigurnost. Ipak, treba napomenuti da korisnice ovakvih tableta imaju jednaki stupanj mrljastih (Breakthrough krvarenja) kao i pacijentice koje koriste Trinovum koji kod nas ide na recept.