Pilule za kontracepciju

kaca726

Postovani.

Imam jedno pitanje. Moja sestra vec dve godine pije pilule logestic i htela bi da prestane, citale smo po raznim forumima da moze da se desi da menstruacija kasni koji mesec nakon prestanka uzimanje pilule. Pa me zanima da li je to uobicajen slucaj da se to desi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon prekida s uzimanjem kontraceptiva može izostati menstruacija. U većine žena ciklus se regulira unutar 2 mjeseca, ali nekim ženama može izostati i do godinu dana.

kaca726

Hvala puno na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.