CRP u trudnoci

Salatica86

Poštovani,
trudna sam 16+4 i ginekolog me uputio da uradim KKS, suk, CRP, itd (redovna kontrola).Juce sam radila i Svi su nalazi uredni osim CRP 19 (normalno do 5) i leukociti 13,6 (normalno do 9,7).
Javim se svom ginekologu i on me posalje u prijemnu da dobijem antibiotike, tamo ne znaju koje da mi daju jer sam alergicna na penicilin. Uglavnom nista ne pijem jos uvijek i danas imam kontrolu kod svog ginekologa.
I ponovila sam CRP jutros, spao je na 15, a leukociti se povisili na 14,2...
Osjecam nelagodu u grlu od jutros.
Da li je ovo visok CRP za trudnocu? Nista ne razumijem, jedan doktor tvrdi obavezno antibiotici, a drugi da je smijesno sve, da je to i uredno za trudnicu i nisko.
Vase misljenje? I mozete li mi reci da li se smije Doksicilin piti u trudnoci, u istoriji mojoj su pronasli samo njega da sam pila.
Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u trudnoći su vrijednosti crp-a i leukocita blago povišene. CRP do 10, a L do 12 x 10 na 9 se smatraju normalnima. Kod Vas su oni nešto povišeni što govori u prilog upali. Trebali bi učiniti urinokulturu, jer je upala mokraćnih puteva česta u trudnoći. Trebali bi pregledati i grlo obzirom da osjećate nelagodu. Antibiotike ne bi trebalo davati 'na pamet', nego prema antibiogramu, tj. kada se i ako izolira bakterija.

Salatica86

Postovani,
sada sam 18 plus 3 trudnoce. CRP je poslije ture antibiotika Cefalexin pao na 13 i leukociti na 13,4 (doktor mi je ipak dao na pamet...). I danas sam opet provjerila nakon 7 dana znaci, CRP 10, leukociti isti 13,4.
Doktor porodicni kaze da to nista alarmantno nije, da samo pratim.
Cervikalni bris uredan, kao i bris usne duplje, samo u grlu je pronađena candida spp. u malom broju, ali sam procitala da je to normalan nalaz.
Urinokulturu nisam jedino uradila, jesam urin koji je uredan.
Da li mozda moze pikanje injekcijama uzrokovati tako povisen crp i leukocite? Koristim Clexane jednom dnevno zbog urodjene trombofilije i znam se ponekad pravo "iskasapiti" modrice, podlivi, ubodem se pa puno boli pa izvadim i trazim drugo mjesto, itd. Uglavnom su mi butine sarenkaste big-smile
Ili je ovo jednostavno trudnoca, sklona sam tom u trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, osim prilikom bakterijske upale CRP je povišen i kod traume (oštećenja) tkiva i autoimunih bolesti. Svaka injekcija uzrokuje oštećenje tkiva i moguće da uslijed toga dolazi do povišenih vrijednosti CRP-a.

marija1985

Poštovani, da vas pitam naime sad sam 20+1.Od početka trudnoće su mi povišeni leukociti od 12.7-15 i CRP oko 8. Naime prije 15 dana sam se razbolila leukociti bili 15.7 crp 30.2. Dobila antibiotik pila ga osam dana ali naime leukociti su mi danas 16.8 a crp 7.9 non stop povišeno napravila sam sve živo brisevi uredni, urinokultura uredna, torch nemam nikakvih tegoba ali ne razumijem zašto mi je non stop povišeno.
Unaprijed zahvalna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u trudnoći su i CRP i leukociti uvijek blago povišeni, CRP do 10, a L do 12x10 na 9. To je normalno stanje za trudnoću, a budući da ste bili bolesni, vrijednosti su porasle i nešto više od uobičajenih.