pitanja(sa 10.02.02)

Aleksandra

Postvana dr.Kupesic,

Puno Vam hvala na odgovoru mog pitanja. Pocela sam osijecati peckanje i nelagodnost, te pojacan vaginalni zuckasto-zelenkast iscjedak, koji sam imala i prije, ali ne i peckanje. Dali da ipak uzmem terapiju prema antibiogramu od prije 3 tijedna (najdelotvorniji su doksiciklin i ciprofloksacin, ali jos dojim bebu), da uzmem Geonistin ili da ponovim antibiogram sa novim brisevima. Jos bih zeljela znati sta podrazumevate sa "patoloskih rezistencija u podrucju jajnika".

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ukoliko ste u mogućnosti bilo bi najbolje ponoviti bris cerviksa i učiniti antibiogram te u slučaju identifikacije uzročnika provesti ciljanu antibiotsku terapiju koja je uvijek najefikasnija. Patološke rezistencije u području jajnika u Vašoj životnoj dobi podrazumijevaju postojanje funkcionalnih cista ili drugih dobroćudnih cista koje se precizno prikazuju uz pomoć transvaginalne ultrazvučne pretrage. Katkada upala može rezultirati ispunjenjem jajovoda koja se također mogu prikazati ultrazvučnom pretragom i govore u prilog upalnih promjena.