pitanje

Željka

Poštovana doktorice, ako bi mi htjeli pojasnit što podrazumijeva pojam:"suvremena metoda vođenja poroda". Unaprijed hvala

Doc. dr. sc. S. Kupesic

Poštovana,
Suvremena metoda vođenja poroda širok je pojam i može podrazumijevati intenzivno praćenje tijeka poroda (monitoring) metodom kardiotokografije (usporedno praćenje kucajeva čedina srca i kontrakcija maternice), pH metriju, intrapartalni ultrazvučni pregled i dr. Također može podrazumijevati epiduralnu analgeziju (obezboljenje poroda).