pitanje

dada

Poslije poroda sam imala problem sa Bartolinijevom zlijezdom,otisla na zahvat i odmah poslije zahvata ,koji je bio uzasno bolan,mi se ponovo javio isti problem.Promijenila sam lijecnika ,koji mi sad savjetuje da se ponovo podvrgnem operaciji i kune se da me nece boliti . Naime ,kad sam to uradila prvi put nisam dobila nikakvi injekciju i imam osjecaj da su mi ti uradili "na zivo".Ja se uzasno bojim jer me bolilo i sad odugovlacim .Koliko je opasno zadrzavati u organizmu takvo stanje? Nista me ne boli niti mi smeta u odnosu. Kakve posljedice za zdravlje moze izazvati to sto odugovlacim?

prof. dr. Josip Djelmiš

Draga Dada,
ako je ponovno nastao apsces Bartholinove žljezde treba učiniti operativni zahvat (inziciju).