Pitanje

Maja

Poštovana doktorice,do prošle srijede sam uzimala Proveru.Sad,slijedeću srijedu bi trebala napraviti hormonske nalaze za E2,FSH,LH,Prl i testosteron(8 dana poslije zadnje tbl.Provere)Da li Provera može utjecati na nalaze,odnosno da li će oni biti vjerodostojni?Puno hvala

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ove hormonske nalaze bilo bi idealno učiniti između 3. i 8. dana m. ciklusa (odn. menstruacijskog krvarenja), što se najčešće poklapa s osmim danom od primjene zadnje tablete Provere (s obzirom da većina žena započne novi menstruacijski ciklus 3 do 5 dana po prekidu primjene Provere). Na ovakav način nema opasnosti od "maskiranja" nalaza hormonske analize od strane Provere.