Pitanje

XXX

Postovana dr. Kupešić,

Planiram ići na postupak umjetne oplodnje u petom mjesecu, međutim već dva-tri mjeseca imam žlijezdu (Bartolinijeva), koja pukne, ali se slijedeći mjesec opet pojača. Interesira me, da li je to smetnja postupku umjetne oplodnje i ako jest na koji način ću to riješiti? Napominjem da smo i suprug i ja uzimali antibiotike (jedan mjesec).

Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.

S poštovanjem,

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Mišljenja sam da bi prije ulaska u postupak izvantjelesne oplodnje trebalo riješiti problem Bartolinitisa, jer svaka genitalna infekcija može kompromitirati cijeli postupak koji je, kao što znate, vrlo skup i zahtjevan.