pitanje

Marijana

Stovana dr. Kupesic!
Molim Vas odgovor na jedno pitanje. Na UZV mi je nadjen endometralni polip. Sto je to tocno, da li je patogeno, kako do toga dodje i da li se nakon odstranjivanja moze ponovo javiti. Lijecnik mi je rekao da to ne ide skupa s ovulacijom, pa sam se zabrinula jer planiram uskoro trudnocu.
Puno hvala. Marijana.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Endometrijski polip je žarišno (lokalno) dobroćundo zadebljanje sluznice maternice i može uvjetovati produljeno m. krvarenje (na početku ili na kraju menstruacije). Svakako bi bilo uputno učiniti njegovo odstranjenje što se može učiniti kiretažom ili histeroskopski. Nakon odstranjenja mora se redovito raditi kontrola jer je opažneno da neki polipi recidiviraju ukoliko se ne odstrani njihova baza iz koje mogu ponovno narasti.