pitanje

sanja

Poštovana doktorice,
trudna sam 6 tjedana, i počela sam osjećati unatrag nekoliko dana zategnutost trbuha od pupka prema dolje. Jeli to normalno i zašto se to osjeća? Također me zanima da li je normalan žučkasti iscjedak koji mi se pojavljuje svaki dan? Inače se osjećam dobro, nemam nikakve mučnine niti osjećaj da sam trudna osim eto te napetosti u trbuhu i bolnih grudi. Naručena sam kod doktora za 4 tjedna pa Vas molim za odgovor! Puno Vam hvala nadam se da će te me utješiti! Da, još nešto, smijem li se mazati sredstvima za samotamnjenje? Pozdrav!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom na Vaše simptome, savjetovala bih da se obratite liječniku u kraćem intervalu ( a ne za 4 tjedna ) . Vi navodite tegobe (žućkasti iscjedak, zategnutost trbuha), koje mogu ukazivati na komplikacije i infekciju u trudnoći koje se moraju isključiti, te će biti neophodno učiniti ginekološki i po potrebi ultrazvučni pregled. Tijekom trudnoće ne bih savjetovala nikakvu primjenu sredstava za samotamnjenje.