pitanje

Maja

Poštovana Doc.dr.sc.Kupešić molila bi Vaše cijenjeno mišljenje.Zadnje 4 godine rabila sam Kliogest,Activelle i flastere.Sa prva dva preparata imala sam sukrvicu u pojedine vremenske periode.Sada rabim Livial 2,5 mg od veljače ove godine i nemam tih problema ali jutarnje znojenje nikako da prođe.Drugo pitanje bolnica Sv.Duh da li je među boljim opcijama za operaciju mioma na maternici.Unaprijed zahvalna.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Livial je vrlo pogodan za prevenciju osteoporotičkih promjena, a smatra se i da je kardioprotektivan, no na žalost ne otklanja perimenopauzalne tegobe poput znojenja, valunga i sl. Tako da ćete u slučaju izrazitih akutnih menopauzalnih tegoba možda morati potražiti drugo rješenje.
Što se tiče mioma na maternici njihova terapija ovisi o veličini, lokaciji i opsegu subjektivnih smetnji pacijentice te se može planirati enukleacija mioma putem minimalno invazivnog zahvata ili klasične operacije, a u slučaju starije generativne dobi i završene funkcije rađanja kirurg i pacijentica se mogu odlučiti za odstranjenje maternice.
Mislim da s punim povjerenjem možete uputiti Vašu kćerku u bolnicu Sveti Duh.