Pitanje

Ana

Molim vas da mi objasnite nalaz od supruga
Volumen 1,8 refer. vrijednost >2ml
pH 7,9 7,2-8,0
konc. sper. 237 >20*10 na šestu/ml
Broj spe. sjemenu 426 >40*10 na šestu/V
Likfekacija 1
Vitalnost 82%
Motilitet 75%
brzo progresivni 69
slabo prog. 6
stacionarni -
nepokretni 25
leukociti o_1
norm. oblici 78
patol. oblik glave 21
pat.obl.sred. tjela 1
pat.oblik repa 0
Cink 2,1 >2,4
Limunska kiselina 12 <52
Kisela fosfataza 2183 >200U/L
Fruktoza 4 >13mol/L

Eto to je nalaz mog supruga,molila bih vas da mi ga malo pojasnite odnosno kakve su nam šanse za potomstvo, jer već šest mjeseci pokušavamo i ništa, tj. menstruaciju dobijem u dan, moji nalazi su u redu,ginekološki UZV, papa bo.
Htijela bih vas nešto još pitati sredinom ciklusa 27 dana ,tj 13,14 dan nadut mi je stomak i javi se smeđkast iscjedak koji samo tada traje i poslije nestaje, ovaj mijesec ZM 26.11.02, 11dan ciklusa javilo se isto napirenost i blaga bol u donjem djelu stomaka, te smečkast iscjedak s malo krvi tj blijedo roza skoro neprimjetno što je to.
Čula sam da to može biti ovulacija, napominjem da mi se to javlja unazad 6 mjeseci odkad mi se i ciklus normalizirao, sam od sebe jer nikad nije bio na vrijeme dok se ovo nije stalo događati .Jednostavno se sve promjenilo, kao da je netko uključio sat u mom organizmu i rekao od danas će biti tako, zbunjena sam. Inače ne uzimam nikakve lijekove niti sam se ikad štitila od trudnoče(kontr. sretst)
Imam sina od 7 god rođen je carskim rezom i sve je proteklo u redu, zašto sad ne mogu ovo drugo zanjeti.

Prof. dr. Josip Djelmiš

Nalaz spermiograma vašeg supruga je uredan. S obzirom da je vaš prvi porod dovršen carskim rezom trebalo bi u Vas provjeriti prohodnost jajovoda.