Pitanje o trudnoci

sajka89

Postovani,
Je li moglo doci do trudnoce ako mi je kolposkopijom utvrdjen mozaik na 11h i 17h i ektopicna polja jod negativna?trebam biopsiju da radim u novembru. A bris za hpv sam uzimala 15og. Dobijam svakog mjeseca na 26-28 dana? Zadnja menstruacija je bila 27 septembra? Kraci odnos je bio 8.oktobra, ali nije ejakulirao makar tako kaze. Ja jos ne dobijam..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kolposkopski nalazi i promjene na vratu maternice nisu zapreka trudnoći. Do trudnoće je moglo doći (naravno, samo ako je došlo do ejakulacije)

sajka89

Hvala. Sinoc sam radila onaj kucni test sa pastom i negativan je. Jutros sam imala nesto rozikasto i kafenkasto. Ne osjecam nikakav teret kad potrcim. Sta mislite koliko trebam cekati da bi se utvrdila trudnoca? I da li bi mi trudnoca uticala povoljno ako su mi benigne promjene na grlicu materice?

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom koliko je proteklo od odnosa test je pouzdan. Trudnoća i promjene na vratu maternice ne utječu jedno na drugo.

Beogradjanka

Postovani doktore. Nakon 10 dana kasnjenja menstruacije ustanovljeno je da sam trudna, ali je jos uvek rano za otkucaje srca. Naime, nakon 17, 18 dana od kanjenja, pojavile su se mucnine i averzija prema hrani i samo jedan dan sam povracala. Da li je ovo normalna pojava da se samo jednom javi povracanje a da se mucnine nastave? Takodje uvece ogladnim pa jedem, dok preko dana jako malo. Prijaju mi mandarine, grejp, hleb i jogurt.

sajka89

Hvala. Ja jos ne dobijam uradicu baby radpid u utorak ako ne dobijem. Recite mi smije li se biopsija raditi u ranon trudnoci bez opasnosti po plod?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sajka, u trudnoći se izbjegavaju bilo kakvi zahvati.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Beogradjanka, sve je to normalno u ranoj trudnoći. Proći će.

sajka89

Hvala doktore.....evo dosla mi menstruacija kasnila je 2 dana. Je li moguce da sam bila u drugom stanju, a da je ovo spontani? Meni se cinilo da sam imala sve simptome trudnoce, mucninu, bolove u ledjima, nagon za povracanjem, osjecaj nadutosti, pretjeranu glad...

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se znati, takvi simptomi su vrlo nespecifični.