Kasnjenje menstruacije

Mariijjaaa

Poštovanje, naime situacija je ovakva . Trenutno mi pms kasni 15 dana, znaci trebala sam dobiti 04-06.09. Prethodni mjesec sam imala 3 odnosa sa zastitom. Nadam se da ne postoji nikakva mogućnost trudnoce jer nam je prilikom zadnjeg odnosa pukao kondom ali je pukao vani a ne unutar vagine, vjerovatno radi donjeg rublja te nakon toga nismo nastavili sa odnosom.
Prije dva dana (18.09) su mi grudi pocele da budu tvrde te su i dalje tvrde, i blago me bole jajnici.
Zanima me zasto kasni?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans, no budući da ste imali odnose savjetujem da (za svaki slučaj) uradite test na trudnoću.

Pixie30

Poštovani,
zabrinuta sam jer mi menstruacija kasni. Naime, cijele ove godine ciklusi su uredni 28-30 dana te je zadnja menstruacija bila 24.8.2020. Imam redovito zaštićene odnose s partnerom, osim jednog koji je bio nezaštićen, ali s ejakulacijom izvan rodnice. Očekivala sam menstruaciju 22.9.2020., međutim još uvijek nije stigla. 24.9.2020. napravila sam test za trudnoću i pokazao je negativan rezultat. Mislite li da mogu isključiti trudnoću ili bih trebala test ponoviti? Koji je drugi mogući razlog kašnjenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. U vrijeme kada je rađen, test je vrlo pouzdan.

gogara8989

Zdravo. Kasni mi menstruacija 14 dana.. Radila sam test 10ti dan kasnjenja...negativan je.... Treniram crossfit i pijem winstrol....20 dana imam osjecaj kao da cu dobiti al nista..boli me stomak...nadut mi je stomak itd... Da li je moguce da sam trudna? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je isključio trudnoću. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Moguće da su steroidi imali ulogu u tome.

bellaa

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 29.8., zatim 3.8, 9.7., 12.6. Nezaštićeni odnos sam imala 1.9. Trenutno mi kasni, u subotu 27.9. imala sam bolove u donjem dijelu stomaka kao pred menstruaciju, ali još uvijek nisam dobila. Grudi su mi također napete. U velikom sam stresu zadnjih 15 dana bila. Imam li razloga za brigu, da li je moguća trudnoća?
Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, ali za svaki slučaj uradite test.

Ella276

Poštovani,
Situacija je slijedeća, naime posljednju menstruaciju sam dobila 20.09. ciklusi mi traju većinom 29-35 dana, prije par mjeseci mi je kasnila dva tjedna jer sam bila izložena stresnim situacijama i nakon toga se ciklus vratio u normalu, sada sam trebala dobiti 20.10. No evo do 26.10. Je nisam dobila i danas mi je 37. dan ciklusa, nisam imala odnose, prije dva dana dobila sam bolove u donjem predjelu stomaka kao kad ću dobiti i bolne grudi, ali još uvijek nisam dobila. Je li ovo nešto zabrinjavajuće ili je posljedica promjene sredine ili hormonskog disbalansa? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da niste imali odnose, kašnjenje ciklusa je posljedica hormonskog disbalansa. Pričekajte menstruaciju. Ukoliko ne nastupi u idućih desetak dana, javite se liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje. Nije ništa opasno.