plodni dani!!

marina

Poštovana!
prošlu mjesečnicu sam dobila 27.04.2002....i sada sam ju dobila 18.06.2002.! Možete li mi samo reći kada su mi bili plodni dani!! da li su možda bili od 1.-8.06.?? a ako nisu,kada su?i kako se to računa? Mjesečnica mi je uvijek tako neredovita pa ne znam kako da računam plodne dane!!
Hvala puno!!!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S ozirom na neredovitost Vašeg ciklusa ne može se utvrditi postojanje plodnih dana, te bi u tu svrhu trebalo učiniti serijsko endokrinološko i ultrazvučno praćenje. U redovitih ciklusa plodni dani se računaju tako da se od prvog dana menstruacijskog krvarenja pridoda broj 14 +/- 2 što aproksimativno odgovara danima ovulacije. Kod Vas se ova formula ne može koristiti jer je apsolutno nepouzdana. Ukoliko ste zainteresirani za kontracepciju preporučila bih Vam primjenu oralnih kontraceptiva zbog čega se morate obratit nadležnom liječniku.