Ovulacijsko krvarenje? II

Ana

Poštovana doktorice,
Puno se zahvaljujem na brzom odgovoru i izvinjavam se što dosadjujem ali sam jako zabrinuta. Izgleda da ovo nije ovulacijsko krvarenje već prava menstruacija, krvarim već više od dva dana i krv je tamna kao kod menstruacije. To znači da sam dobila opet menstruaciju nakon dvije sedmice, sad sam se jos više zabrinula, šta je sad to, je li to normalno.
Znači, imala sam pobačaj prije 6 sedmica, pa menstruaciju prije 2 i sada opet??? Molim vas ako možete da mi objasnite.

Hvala unaprijed,
Ana

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
S obzirom na Vaš pobačaj prije 6 tjedana morate isključiti postojanje rezidue (ostatka gestacijskog trofoblastičkog tkiva u maternici) i disfunkcijsko krvarenje koje se nerjetko javlja u ciklusima nakon namjernog ili spontanog pobačaja. Prema tome neophodno je javiti se Vašem ginekologu koji će učiniti ginekološki ultrazvučni pregled, a po potrebi odrediti i razinu beta hCG-a.