Trudnocaa

Inees

Pozd,, prohohodna sam za vrh prsta od 22 tj, sad sam u 24tt,,dok sam obavila veliku nuzdz, i kad sam se o brisala, krv se pokazala, ali dolee se pokazalo kad sam se o brisala, bas, sam se zabrinulaa, a dok radit tek popodne, dali je opasno staa,, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svako krvarenje u trudnoći zahtjeva pregled, stoga savjetujem da se javite Vašem liječniku ili u hitnu službu.

Inees

Hvala na odg, da icu malo kasnije,, ali do sad se vise nije pojavljivalo..

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno nije ništa opasno, ali dobro je provjertiti.

Inees

Pozz,, sve je uredu,, mene samo zanima cerkvix, je prije dva tj bio 38,a danas 36mm,,uu zatvoreno,, ee sad me zanima, dali sta znaci sto se cerkvix smanjio? I da vise mirujem, barem da kucanske poslove obavljam. Lp

Inees

I jos pitanje, ako je sve u redu, evo upravo sad opet malo sukrvice se pokazalo, nekuzim za sto a sve u redu? Izvadili je bris, nez zasta,,..

Ivo Balenović, dr. med.

To je neznatna razlika. Važno je da je unutarnje ušće zatvoreno. Cerviks je vrlo prokrvljen (pogotovo u trudnoći), stoga može doći do krvarenja uslijed pucanja sitnih kapilara na njemu.

Zbunjeni56

Postovani.

Trudna sam 33 tjedna, druga trudnoca. Brine me obilni iscjedak u posljednje vrijeme. Zadnja kontrola je bila 11.5., nalaz: c.1 čl. za vrh prsta, sekrecija sluzava. iscjedak je bio vodenasti, ponekad bijelkast, bez peckanja ili svrbeži. spomenula sam ginekologu jer me brinulo da nebi doslo do laganog otjecanja plodne vode. Nakon pregleda i uzv-a receno da nije plodna voda, da je ima dovoljno, nego da su u pitanju gljivice. Dobila sam terapiju, 7 dana vaginaleta. Nakon provedene terapije, par dana je bilo bolje, no danas me opet iznenadio jako obilan iscjedak, vodeno mliječni. Ono sto me brine je to da je bilo puno obilnije nego inace. Smatrate li da je to normalno za ovaj stadij trudnoce ili bi ipak trebalo ponovno provjeriti? Ono sto mene najviše brine je da nebi bila u pitanju plodna voda koju ne bih prepoznala. Iduca kontrola mi je zakazana za 4.6., kada punih 35 tjedana.

Molim Vase misljenje.

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, gljivična upala je česta u trudnoći i nju prati obilniji bjelkasti iscjedak. No, ukoliko sumnjate na otjecanje plodne vode, savjetujem da se javite liječniku. Uvijek se možete javiti u hitnu ambulantu, a sama sumnja na otjecanje plodne vode je dovoljan razlog.