pms

sanja

Poštovana doktorice,
mene zanima dali žena kod koje dođe do začeća može imati pms simptome (lagani grčevi kao kod menstruacije samo blaži, napetost grudi...) ili se oni ne pojavljuju poslije ovulacije ako se jajašce oplodilo?Puno Vam hvala!
Moja prijateljica Vas moli da ako nađete vremena da joj odgovorite na podpitanje koje se nalazi pod nazivom hiperandrogenemija puno, puno hvala na Vašem vremenu, pozdrav!

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Premenstruacijski sindrom (PMS) je definicija za skup tegoba koji se javlja pred nastup menstruacijskog krvarenja. Nema veze s ovulacijom i javlja se nekoliko dana prije nastupa menstruacije u ciklusu u kojem se ne javlja trudnoća. Kod osoba s izrazitom željom za trudnoćom ponekad su manifestacije PMSa izrazitije što se tumači psihičkom napetošću i mogu se katkada javiti unatoč nastupu trudnoće.