Pms ili trudnoca

Sakiiiii

Postovani,
imala sam zasticen odnos 2 dana pred ocekivanu ovulaciju, kondom nije pukao i decko nije ejakulirao u mene. 11 dana pred ocekivanu menstruaciju osecam bol u grudima na dodir i blage grceve u donjem delu stomaka koje lice na menstrualne, takodje temperatura mi je malo povisena. Da li je moguce da se radi o ranim simptomima trudnoce ili pmsa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom trudnoća nije moguća. Radi se o simptomima pms-a.

Sakiiiii

Najlepse Vam hvala

Sakiiiii

Postovani,
Htela sam Vas samo pitati, da li je normalno 11 dana pred menstruaciju osetiti simptome pmsa, posebno grceve? Ili se to meni desava iz nekog drugog razloga nekog poremecaja hormona ili neceg drugog?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda se ne može reći što je uzrok grčevima, no sigurno nije trudnoća. Moguće da je u pitanju uroinfekcija. Savjetujem da uradite analizu urina.

Sakiiiii

Puno Vam hvala verovatno je infekcija s obzirom da sam je imala prosli mesec.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Sirena12

Poštovanje pms mi je bio od 28.04 do 03.05 odnos sam imala 05.05 postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pms je predmenstrualni sindrom u koje spada široki spektar fizičkih, psihičkih i emocionalnih promjena tjedan do dva prije menstruacije. Ako ste od 28.4 do 3.5 imali menstruaciju, onda je odnos bio u vrijeme neplodnih dana i mogućnost trudnoće je samo teoretska.

Sakiiiii

Postovani,
Menstruacija mi je poranila 4 dana, inace uvek prvi dan menstruacije osetim grceve u stomaku, sada mi se to desilo prvi dan ali menstruacija je jako slaba, skoro da je nema, svetlo crvene boje bez komadica kojih inace ima. Danas je tek prvi dan. Imala sam odnos 2 dana pred ovulaciju ali sa zastitom i kondom nije pukao i decko uopste nije ejakulirao. Pre 4 dana sam pila c vitamin oko 1500mg dnevno u trajanju od 3 dana. Da li je to mozda moglo uzrokovati raniju pojavu menstruacije? Da li je moguca trudnoca? Da li se mozda radi u laznoj menstruaciji?

Sakiiiii

Zaboravila sam dodati jos da su mi grudi bile otecene i bolne ma dodir otprilike 7 dana pre menstruacije i danas kada je pocela menstruacija ta osetljivost je skoro skroz prestala.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom radi se o pravoj menstruaciji. Menstruacija ne mora uvijek nastupiti točno u dan. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

Sakiiiii

Puno Vam hvala doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Sakiiiii

Postovani,
Izvinite sto opet postavljam pitanje vezano za moje proslo pitanje, ali krvarenje se pojacalo juce dovoljno da napuni jedan ulozak, to je bio prvi dan menstruacije, a danas drugi menstruacija se pretvorila u tackasto krvarenje i samo prilikom male nuzde se to krvarenje pojaca i primetila sam da mi je krv sve vreme iste boje svetlo crvene i danas sam primetila jako cudan miris krvi mnogo drugaciji nego inace vise je miris sveze krvi nego menstrualne. Takodje prethodna 3 dana osecam probadanje u donjem delu stomaka otprilike na mestu gde je desni jajnik i prema sredini donjeg stomaka (nemam slepo crevo). Da li je ovo normalno za menstrualno krvarenje ili se radi o nekoj drugoj vrsti krvarenja? S obzirom na redovnu zastitu kondomom koji nikada nije pukao da li mogu iskljuciti trudnocu? Takodje sam pre 2 meseca popila escapelle da li to probadanje u donjem stomaku i ovo krvarenje mogu imati neke veze sa escapelle tabletom?

Ivo Balenović, dr. med.

Radi se o normalnoj menstruaciji koja često može biti popraćena bolovima (grčevima). Ako iscjedak ima neugodan miris, moguće da je u pitanju upala. Ako se to nastavi i nakon menstruacije savjetujem da posjetite liječnika.