pocetak menstruacije??

gagulina

Postovani,
trebalo bih dobiti sutra ili prekosutra (14.ili 15.decembra). Sa deckom sam imala danas odnos i na kraju sam videla par tackica crvenkaste krvi na ulosku. Mislila sm da sam dobila mestruaciju dan ranije. Medjutim u toku dana se nista nije desilo, ulozak je ostao cist. Da li je mozda doslo do povrede u toku odnosa ili je to pocetak menstruacije ili...
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno početak menstruacije.

gagulina

Postovani,
vec sam vam pisala da sam u petak primetila crvenkast iscedak posle odnosa sa deckom. Trebalo je da dobijem juce ili danas (dobijam na 23, ponekad na 24 ili 25 dana). Danas je 24.dan ali nista. Imam neki svetlo smedji oskudan sekret. Imam simptome PMS-a. Strahujem da nisam trudna. Ovaj mesec sam pila hemomicin i canesten vaginalete za upalu jajnika. Da li to moze da pomeri menstruaciju? Koliko moze taj smedjkasti sekret da traje pre prave menstruacije?
Hvala na odhovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će menstruacija nastupiti za dan dva.
Ne vjerujem da se radi o trudnoći.