Početak menstruacije

Tonka49

Poštovani,
djevojčica od 13 g prvu menstruaciju dobila 04.01.2022.g. trajala 4 dana, oskudno, smeđe-crveno , bez bolova na razini 2 dnevna uloška. Slijedeća menstruacija 30.04. nakon korone, opet oskudno smeđe na razini 1 dnevnog uloška, traje 3 dana. Jučer 11.05. se opet pojavio tamno smeđe na razini dnevnog uloška. Prije toga je dva dana imala ljepljivi iscjedak. Bolova nema nikakvih. Dijete trenira 4 puta tjedno i zdravo je.
Moje pitanje da li treba reagirati, obaviti kakav pregled kod ginekologa ili UTZ ili je sve to normalno u počecima dobivanja menstruacije, i pustiti da priroda odradi svoje... Meni je samo ova od 04.01. izgledala ko prava menstruacija a ovo drugo kao neka "priprema".
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, neredoviti ciklusi i nepravilna krvarenja su uobičajena pojava kod djevojčica u toj dobi. Ukoliko bi krvarenja bila obilna i bolna potrebno je javiti se liječniku radi terapije.