OGTT

natalinatali

Poštovani, nalazi OGTT su mi:
natašte: 4.6
nakon 60 min: 6.3
nakon 120 min: 4.4
molim vas da li je nalaz uredan? hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan.

k6elp6ie

Poštovani,
rađen mi je OGTT test (drugo tromjesečje trudnoće).
Nalazi su:
GUK natašte - 5,2
GUK 60 min - 7,9
GUK 120 min - 7,8

Molim Vaš komentar na nalaz.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, glukoza natašte je minimalno povišena. Nije ništa zabrinjavajuće, ali savjetujem izbjegavanje slatkog, te češće i manje obroke.

ugljesae

Poštovanje doktore, radila sam OGTT analizu i rezultati su sljedeći:
*Metaboliti i supstrati
Glukoza natašte 4,87 (ref.vrijednost za žene 3,9-6,4mmol/l)
Glukoza nakon 60 minuta 5,86 (ref.vrijednost za žene 3,9-6,4mmol/l)
Glukoza nakon 120 minuta 4,09 (ref.vrijednost za žene 3,9-6,4mmol/l)

*Hormoni
Inzulin natašte 10,4 (ref.vrijednost za žene 3,0-25,0mlU/L)
Inzulin nakon 60 minuta 63,6 (ref.vrijednost za žene 3,0-25,0mlU/L)
Inzulin nakon 120 minuta 44,6 (ref.vrijednost za žene 3,0-25,0mlU/L)

Zadnje dvije vrijednosti su mi označene kao povišene, da li znači da je u pitanju inzulinska rezistencija?
Unaprijed hvala.
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da se radi o inzulinskoj rezistenciji. Savjetujem pregled dijabetologa.

MacaPokvarenica

Poštovani,
u zadnjem sam trimestru trudnoće, radila sam OGTT i nalaz je sljedeći:
0 min - 4.8 (<5.1)
60 min - 10.2 (<10)
120 min - 6.6 (<8.5)
Srednja vrijednost je nešto povišena. Na dijabetičkoj sam dijeti već mjesecima i svi GUK profili su bili uredni, no svejedno sam poslana na OGTT iz bolnice u kojoj sam odlučila roditi. Je li ovo nalaz za dijetu ili ponovno rađenje profila? Malo sam već zbunjena od tog gestacijskog dijabetesa.
Hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dovoljna je dijabetička dijeta.