Pojacan sekret

Sakiiiii

Postovani,
Primetila sam danas pojacan sekret providno zute boje jako gust i rastegljiv, da li je taj sekret razlog za brigu i da li treba da se pribojavam trudnoce? Poslednja menstruacija mi je bila 23. listopada.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pojačani sekret sigurno nije uzrokovan trudnoćom. Ako osjećate simptome kao što su svrbež ili peckanje, vjerojatno je u pitanju upala.

Maree955

Postovani,

Danas mi je 24 dan ciklusa, za 5-6 dana bih trebala dobiti menstruaciju. Kad sam ustala jutros odjednom se slilo dosta sekreta, proziran, vlazan - normalan, bez peckanja, svraba. Da li je to mozda znak ovulacije, trudnoce ili nesto trece je u pitanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iscjedak je normalan produkt vaginalnih i cervikalnih žlijezda. On ponekad može biti pojačan - ovisno o fazi ciklusa i hormonskoj aktivnosti.

Milensi001

Postovani, menstruacija mi kasni 11 dana, ali pre 2, 3 dana mi se pojavio pojacan beo gust sekret, lepljiv, da li je moguce da je u pitanju trudnoca ili pocetak infekcije?