Pojasnjenje nalaza TVS-a

Una1234

Postovani,
molim Vas za pojasnjenje nalaza od 28.6. koji glasi:
U spekulima i palpaltorni nalaz uredan.
TVS:uterus u avf 72x36 mm, endometrij 10mm, trolinijski. Desni ovarij 33x19 mm, bo, lijevi ovarij s hipoehogenim odjekom 17 mm i folikulom 18 mm. Nema slobodne tekucine u douglasu. U stjenci vagine desno anehogen odjek 8mm.

Redovno odlazim na preglede zbog cista. Nalaz TVS -a od 28.1. Je glasio: uterus u avf uredne velicine, endometrij 8mm sekretoran. Na desnom ovariju c.lut i ranije opisana hidatida 12 mm. Na lijevom ovariju hipoehogen odjek 13mm (stacionaran nalaz) iako je na ranijim ultrazvucima velicina iznosila 22mm.
Radila sam jucer i papa test nakon godine dana koji je tada bio uredan. Imam li razloga brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan (uzv nalaz ovisi o fazi ciklusa). Potrebno je samo pratiti hipoehogeni odjek (benigna cista jajnika) na lijevom jajniku.