Polip

Verica123

Postovani dr da li polip na endometrijumu može da se očisti menstrauacijom..imala sam prije i nestao je...sada sam u procesu VTO I odgodjen je transfer zbog polipa..koliko nakon ostranjivanja polipa treba čekati za krioembriotransfer..
Danas sam bila na UZ I ne vidi se polip..kaze dr da se može prikriti pred ciklus..kakvo je vaše misljenje..hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, polip endometrija je sluznica maternice koja je 'previše narasla'. On se najčešće izbacuje menstruacijom. Samo ukoliko perzistira dulje vrijeme potrebno ga je ukloniti (histeroskopija).