pokreti bebe

Nia-Kia

Poštovani,
evo mi smo dogurali i do 35.tj.
ono što primjećujem su čudni pokreti bebe...
kao da se strese i to mi je jako čudan osjećaj....
ponekad skoči tako jako kao da se prestraši ili kao kad čovjek sanja onaj prvi san u kojem pada pa se strese...
ne znam da li je to normalno za bebu ili .....
beba je inače jako aktivna...i sve je uredu ali me brinu ti povremeni čudni skokovi i tresavica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je svakako. Sa 38 tjedana količina plodne vode je najveća, pa to rezultira takvim krenjama.

martad12

Poštovani,
Počela sam čuti prve pokrete bebe u 20tt, no tek od 22tt ih čujem svakodnevno.
Ono što mene brine je da ih čujem uvijek na istom mjestu, lijevo od pupka jako rijetko drugdje.
10 udaraca u sat vremena uspijem nabrojati samo navečer i to uvijek između 21 - 22h.
Također me brine što ne uspijem pokrenuti bebu sa slatkom hranom, čašom soka ili zvukovima..
Trenutno sam u 24tt, na zadnjem pregledu prije 2 tj sve je bilo u redu, mjere su bile u skladu sa tjednima trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve je to normalno za trudnoću.

jela92

Postovani,

Zamolila bih Vas za savjet. Trenutno sam 21. tjedan. Bebu osjecam svakodnevno ujutru i navecer najvise. Poslednja kontrola je bila prije 7 dana, sve uredno.
Danas kao da sam osjetila prilikom pomjeranja bebe vaginalni pritisak, vise kao neku nelagodu. Mozete li mi reci da li je to uredu?
Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

To je sve normalno u trudnoći. Važno je da nema krvarenja. Pokrete i udarce bebe, kao i pritisak i povremene kontrakcije osjećati ćete tijekom cijele trudnoće.