Polip na grlicu maternice

afrikana

Postovani!Na pregledu mi je utvrđen polip vel 0,5 cm na grkicu maternice,molim Vas vaše mišljenje oko toga?Da li on stvara kakve prepreke ,da li ga treba maknuti?!Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, polipi vrata maternice su dobroćudne tvorbe, ali ih je preporučljivo maknuti radi mogućih komplikacija kao što su upala, krvarenje prilikom odnosa ili krvarenje između menstruacija,

afrikana

Postovani!Nista od navedenog nisam imala!Znaci nikakve smetnje!A trudnoća Moze li on biti prepreka?!

Ivo Balenović, dr. med.

Polip nije smetnja trudnoći ali ga je preporučljivo maknuti. Niste imali ništa od navedenih komplikacija, ali da ne bi do njih došlo dobro je maknuti polip.