Polygynax u trudnoci

veronika_24

Postovani,

ginekologica mi je prepisala polygynax vaginalete,pise u uputama da se ne preporucuje koristenje u trudnoci a ja sam trudna 13 tjedana.Sto mi savjetujete,da li ih smijem koristit?Nemam nikakve smetnje ali je nalaz urina pokazao nesto gljivica i bakterija.

Hvala,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako je preporučljivo je u prva tri mjeseca trudnoće izbjegavati bilo kakvu terapiju, vaginalnim putem se ne postižu visoke koncentracije lijeka i zato taj način primjene ne može štetiti plodu. Za polygynax nisu zabilježeni fetotoksični efekti, a i Vi ste u 13. tjednu, tako da ga možete koristiti.