pomak menstruacije

zabrinutaa

doktore, pijem qlairu pola godine, e sad, za vrijeme godišnjega bi baš morala dobiti menstruaciju.. kako da je pomaknem 2-3 dana ranije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

22.dan ciklusa prestanite uzimati. 23. dan krenite s novim blisterom, a tih šest tableta ne popijte (od 23- do 28 iz prvog blistera)

zabrinutaa

doktore, koliko puta se može raditi ultrazvuk jajnika godišnje? radila sam ga prekjučer, jajnici su mi užasni (policistični jako)
tako da bi htjela češče provjeriti ako se stanje pogoršava ili poboljšava... čudno mi je što su se od prošle godine pogoršali a cjelo vrijeme pijem pilule. nebi li one morale pozitivno djelovati na pcos? zašto onda nemam manje cista nego više?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nema ograničenja što se tiče vaginalnog ultrazvuka u Vašem slučaju. Policistični jajnici su kompleksan problem , koji zahtjevaju dugotrojno liječenje, terapiju, promjenu načina života.
Dakle savjet Vam je da nastavite sa uzimanjem kontraceptivnih pilula.