Pomeranje ciklusa posle pilule dan posle

Bokson

Postovani,
Poslednju menstruaciju sam imala od 25.-30.11.2015.Imala sam polni odnos sa deckom kada nam je pukao kondom.Nije ejakulirao u mene,ali s' obzirom da niamo primetili ranije,bojali smo se da ipak deo sperme nije ostao tako da sam popila tabletu Escapella 5.12.Nakon toga 11 i 12 sam imala krvarenje,tacno dan pred ovulaciju (po kalendaru).Sledeca menstruacija mi je trebala biti 27.12.2015.Sada mi kasni vec deset dana.Imam bolove kao pred menstruaciju ali nikako da dobijem,mislim da mi i stres utice na to.Sada pitam da li nisam dobila zbog tableta i kada da ocekujem sledecu menstruaciju ili da uradim test?(cikluse imam na 31-35 dana)
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test no ipak mislim da je zbog pilule za dan poslije.

Nera22

Zdravo, imaam probleeem i nadam se da cete mi reci vase misljenje. Naime, u novembru 2021 mi je bio ciklus 10tog do 16tog, nakon toga imala sam odnos 20tog odnos je bio sa zastitom i zavrsen izvan, međutim na vešu osjetila sam spermu, i pomislila sam da slucajno nije pukao kondom, popila sam kontraceptivnu tabletu poslije odnosa u roku od pola sata. Trebala sam dobiti 10tog decembra međutim nisam. Radila sam 3 testa i sva 3 su bila negativna. Evo januar je i nisam opet dobila, samo mi ss u posljednja 4 dana pojavljuje na vešu smeđe i sa sluzavim iscjedkom. Sta to moze biti? I da li je moguce da su mi se poremetilo hormoni zbog tablete pa nisam imala menstruaciju? Zanima me vase misljenje. Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je posljedica tablete. Trudnoću možete isključiti.