Pomično tkivo

123anonimus

Poštovani,
U lijevoj vaginalnoj usni sam pod rukom primjetila kao baloticu, nekakvo tiko koje mogu pomicati..ne boli niti smeta, nije pristic niti urasla dlaka odnosno ne na povrsini koze vec "unutar" koze, kao na kosti da stoji ali se moze pomicati prstima kad diram
Zanima me sto bi to moglo biti i dali da odem na pregled ako je nesto zabrinjavajuce?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o cisti Bartholinijeve žlijezde. Kada se izvodni kanal žlijezde začepi ona može narasti (do veličine jajeta). Liječenje je potrebno samo ako dođe do upale ciste.

123anonimus

Postovani,
Mozete li mi rec koji su simptomi te kako da znam da je doslo do upale, pocela me kuglica bolit na dodir pa da znam hocu li se obratiti lijecniku?

Ivo Balenović, dr. med.

Simptomi su crvenilo i bolnost.