Ovulacija

idalea

Postovani koristim yasmin...oko 11dana uvijek me jako pocnu bolit grudi svaki ciklus od kad ih uzimam...zadnja tri mjeseca...posto se jako bojim trudnoce napravila sam test ovulacijski sa trakicama...nisu bile pozitivne ali bilo je svjetlije crtice pa sam se uplasila...da li je moguca ovulacija...hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje koriste oralnu hormonsku kontracepciju nema ovulacije.

Beogradjanka

Postovani doktore,

Dosta sam citala o ovulaciji. Ja kod sebe jedino primetim neki tup bol u stomaku na sredini ciklusa i u ledjima i tako traje dok ne dobijem menstruaciju. Citala sam da se sekret menja, ali ja to nikad nisam videla, niti vidim razliku. Da li to moze da bude neki problem?

Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve je to individualno. Sluz je u vrijeme ovulacije obično vodenasta, obilna i rastezljiva. Ponekad se prilikom ovulacije javlja bol različitog intenziteta, ponekad može doći i do oskudnog ovulacijskog krvarenja, ali nije pravilo.

Sunasce123

Pozz,

Malo me muci odredim li tocno ovulaciju i svoje plodne dane. Ukoliko su mi ciklusi u prosjeku 28-30 dana spada li 22.dan u plodne dane? Po mojim izračunima ne bi trebao.

Lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na duljinu ciklusa, kod Vas ovulacija nastupa 14. do 16. dana ciklusa. U plodne dane se računaju tri dana prije i tri dana nakon ovulacije. Dakle, 22. dan ne spada u plodne dane.

k6elp6ie

Poštovani,
menstuacije mi kasni 2-3 dana. Zanima me sljedeće, da li je onda i ovulacija bila kasnije? inače mi je ciklus 28 dana, ovaj mjesec je 30-31 dan, da li to znači da je i ovulacija bila oko 16-tog dana ciklusa umjesto 14? Radimo na bebi pa nam je ta informacija bitna.
Hvala Vam na odgovoru.
LIjep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija uvijek nastupa 12 do 14 dana nakon ovulacije (naravno, osim u slučaju trudnoće). Prva faza ciklusa, do ovulacije, može biti promjenjiva.

bombon505

Poštovani! Posljednju menstruaciju imala sam od 23.-29.11. Posljednja dva ciklusa trajala su 51 dan. Inače neredoviti i produljeni. Kako mogu izračunati plodne dane za tekući mjesec, kad bi mogli biti? I jesu li LH trakice pouzdane? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su ciklusi neredoviti, plodne dane možete odrediti LH trakicama.