POMOĆ U ČITANJU NALAZA

martinam1007

Poštovani doktore,

Molim Vas pomoć u čitanju nalaza amenoreja 33+5
BPD 92 (37+4)
AC 306 (34+3)
HL 320 (36)
F 63 (33)
TT 2450

RI ALM 0,80
RIAU 0,56
POSTELJICA IU

CTG undulacija, reaktivan 150/min
portio 1 čl/ uloživa za vrh prsta, uu zatvorena

Molima Vas ako mi možete reći da li ima ikakve veze što su neki parametri velikih odstupanja čak 2 / 3 tjedna, kao i BPD promjer glavice skoro 4 tjedna veći a i kilaža ? Posteljica IU ne razumijem što ovo znači...Molim vas pomoć.

Najljepša hvala,

Martina

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ovoj fazi trudnoće odstupanja od prosjeka su puno izraženija nego u početku. Prema nalazima Vaše je dijete nešto veće od prosjeka za tu dob. Normalna porođajna težina je od 2500 do 4000 gr. Možete biti mirni, svi nalazi su u granici normale.