Pomozite!

Iva

Poštovanje!
Opet trebam vašu pomoć! Zaboravila sam vas pitati da li tablete Provera mogu utjecati na rezultate testa betaHCG pošto sam ja tu pretragu pravila nakon što sam popila 2 tablete. ( bHCG=0.2).
Danas, treći dan nakon prestanka uzimanja Provere, napravila sam kućni test na trudnoću koji je bio negativan. Molim vas recite mi da li sam trudna?( zadnji odnos sam imala predkraj 5 mj., i poslije toga sam imala menstruaciju).

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ne, Vi niste trudni, jer vrijednosti beta HCGa manje od 5 praktički isključuju trudnoću. Tablete Provera ne utječu na rezultat beta HCGa, te nema razloga za zabrinutost. Kao što sam naglasila u prethodnom odgovoru može se očekivati da će menstruacijsko krvarenje uslijediti 3 do 5 dana po prekidu primjene Provere.