Popucana koza i svrbez anusa

Mrvica1995

Pozdrav! Imam jedan problem. Vec duze vrijeme imam svrbez oko anusa, ponekad samo nocu, ponekad nocu i danju intenzivno svrbi par dana u komadu. Ima perioda i kad nemam svrab uopce. U zadnjih mjesec dana koza mi je od cesanja postala tanka, te mi koza oko anusa puca pa me te ranice svrbe i peku i nikako da mi to sve zaraste. Koza oko anusa mi je nekako blijedo crvena. Svrbez je najiritantniji na kozi medjice i oko anusa. Sto bi to moglo biti?
Stolica mi je uredna, krvi u stolici nema.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzroci svrbeža su mnogostruki. Uzrok može biti suha koža, dermatološke bolesti, pretjerana uporaba higijenskih sredstava, infekcija, hemeroidi, ali uzrok ponekad može ostati nepoznat - idiopatski analni svrbež. Savjetujem pregled