Femara

Anja55

Postovanje,
doktor mi prepisao femara tablete za stimulaciju ovulacije.
Zanima me da li imaju nezeljenih efekata,posto sam na internet procitala dosta i to bas losih,kao i to da zna da utice na deformaciju ploda ukoliko dodje do trudnoce.
Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Femara se koristi za stimulaciju ovulacije. A kada dođe do ovulacije (izbacivanja jajne stanice) i oplodnje njegova primjena se prekida, tako da ne može škoditi trudnoći.

Anja55

Da li mislite da je bolji stimulator ovulacije od klomifena?
I hvala na ogovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema statistici dovodi do više trudnoća nego Klomifen.