posteljica

Ivana

Postovana doc.Kupesic,

UZV u 13tj. trudnoce je pokazao nisko nasjelu posteljicu, na svega 28mm. Sljedeci pregledi su pokazali isto stanje, do danas 29tj. trudnoce. Sto znaci ova dijagnoza, mora li se trudnoca dovrsiti carskim rezom?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Interpretacija Vašeg ultrazvučnog pregleda nije dovoljno precizna. Naime, ultrasoničar mora precizirati da li posteljica u potpunosti prekriva ušće, da li ga samo parcijalno prekriva te da li postoje krvne žile koje premošćuju ušće itd. Ovakvu interpretaciju je moguće dobiti transvaginalnom ili transperinealnom ultrazvučnom pretragom koja se može učiniti u većini suvremenih opstetričkih odjela.