Povećan BPD

Borovnica9

Poštovani,
ja sam u 32+1 tjednu trudnoće. Danas na pregledu mi je doktorica rekla da je glavica bebe veća u odnosu na standardne mjere i tijelo i da je blago izdužena, veličina je za 35 + tj, a trbuščić je veličine za 33 tj. Točne mjere su BPD 87, AC 294, FL 58
Rekla je da se zasad nećemo zabrinjavat, ali je napisala napomenu.
Jesu li takva odstupanja normalna i na što ukazuju?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve su to normalna fiziološka odstupanja za dob. Budući da je intrakranijalna anatomija uredna nema razloga za brigu.