povecati sanse za trudnocu

Sara

Postovana dr. Kupesic,
suprug i ja bi jako zeljeli dijete sto prije..Pratimo ciklus, pa nas zanima da li se preporuca odnos u plodne dane jednom dnevno ili su vece sanse ako imamo odnos dva puta dnevno..Hvala...

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
U svrhu posvećanja šanse za zanošenje preporuča se veća frekvencija spolnih odnosa tijekom Vaših plodnih dana (dva dana prije i dva dana poslijed očekivane ovulacije). Pod pojmom "veća frekvencija" podrazumijeva se broj odnosa koji konvenira paru, njihovim sklonostima i navikama. U slučaju uredne ovulacije, prohodnosti jajovoda i dobrog nalaza spermiograma smatra se dostatnim i jedan spolni odnos tijekom tzv. "opasnih" dana.