predejakulat

pametna

Pozdrav,
imala sam spolni odnos sa dečkom bez zaštite koji je trajao prilično dugo (cca 2-3 sata sa prekidima) a ja sam bila u 3.danu plodnih dana. Na kraju je ejakulirao izvan ali u zadnji čas..zanima me kolika je šansa za trudnoću s obzirom na predejakulat koji se sigurno lučio u tolikom periodu i kada se najranije može napraviti test na trudnoću a da bude siguran? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala ako nije bilo ejakulacije. Test na trudnoću najranije u vrijeme očekivane menstruacije.

ivanovic123

Pozdrav!

Imam pitanje u vezi predejakulata. Cura i ja smo imali odnose bez zastite i to je trajalo nekih 15 min. Nisam osjecao da cu ejakulirati ali kad smo zavrsili na vrhu penisa sam osjetio tekucinu. Je li moguce da je to predejakulat?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće.

NaIva2

Pozdrav,
zadnju menstruaciju sam imala od 28.10 do 1.11..U zadnje vrijeme mi nije redovita (tj. zadnjih par mjeseci se poremetila). Jučer sam sa dečkom imala nezaštičeni seks (zapravo nije ni bio seks jer je samo par puta ušao u mene, 3-5 puta recimo) i jučer mi je bio plodan dan. Prije seksa osjetiila sam na njegovom spolovilu nekakvu sluz, pa me to uplašilo. Dali to može biti predejakulat, ejakulat ili je samo obična sluz. I dali od toga mogu ostati trudna? Znam da nije svršio u mene ali brine me ta sluz prije početka seksa.
Unaprijed hvala na odgovoru. Lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o predejakulatu. Nećete ostati trudna prema opisanoj situaciji.

NaIva2

A što ako je njemu krv išla iz spolovila nakon?
hvala još jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze.

NaIva2

Pozdrav,
Već sam vas pitala za trudnoću, rekli ste da je nemoguća prema opisanoj situaciji. Međutim, zadnjih par dana se ne osjećam baš najbolje, osjećam slabost, umor, slabu glavobolju, bol u trbuhu kao pred menstruaciju a trebam ju dobiti tek za 12 dana. Ali u zadnje vrijeme sam zamjenila dan i noć zbog posla, pa dali je možda moguće da se organizam nije još naviknuo na tu promjenu pa imam te simptome? Rekla sam vam i da je dečko nakon odnosa osjetio krv na njegovom spolovilu. Ja ne podnosim krv pa mi se poslije toga zavrtilo. Imam problema i s niskim tlakom. Dali mi možete reći od čega bi to moglo biti ako njie od trudnoće jer kao što ste rekli, nemoguća je?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Opće simptome koje imate simptomi su mnogih poremećaja. Svakako se prvo obratite liječniku obiteljske medicine.

Zggirl

Poštovani doktore,

posljednju menstruaciju imala sam 12.11., a ne znam koliko tocno dana prije toga sam imala nezasticni odnos s deckom, pa sam popila pilulu za dan poslje. Unatoc nekim nuspojavama, menstruacija je dosla cak i ranije, dakle 12.11. Nakon toga sam 2. i 9.12 imala nezasticeni odnos, kad su mi prosli plodni dani. Oba puta je svrsio van vagine; prvi put (2.12.)je ejakulat takoder bio izvan, ali za drugi put nismo sigurni pretpostavljamo da je. No, meni ovaj mjesec kasni menstruacija. Zanima me da li to moze biti od pilule, popijeme mjesec dana prije ili je mozda u pitanju trudnoca?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinite test na trudnoću. teško da je od pilule.

luciddreami

Oprostite.Imala sam nezasticnene odnose na 12. i 13. dan ciklusa tj.na plodne dane(zadnja menga 8.3).Decko nije niti jednom ejakulirao u mene vec izvan i prije svakog odnosa oprao ga i obavio nuzdu.No kako su mi plodni dani svejedno se bojim da postoji sansa za trudnocom.Kolike su zapravo sanse i ako je proslo oko 50h od prvog odnosa jel vrijedi jos popit pilulu za dan poslje?Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ellaone možete zeti do 5 dana nakon odnosa.

Poštovani,imala sam odnos sa dečkom pre par dana bez zaštite,koji je trajao duže od pola sata prvi put..U toku odnosa par puta mi je rekao da stanem za svaki slucaj ali sam rukom osetila neku providnu sluz..posle toga mu je trebalo neko vreme da svrši,kada je to uradio istuširao se i urinirao i posle izvesnog vremena smo nastavili nezastićen odnos i jos jednom se desilo isto to da mi je rekao da stanem i ja sam opet dodirnula tu providnu sluz..pa me brine da li je ta sluz predejakulat ili prosto samo sluz i da li postoji mogućnost da zatrudnim..
Hvala Vam unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je sekret parauretralnih žlijezda koji služi za podmazivanje i ne sadrži spermatozoide. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Kofein37

Nadam se brzom odgovoru, zahvaljujem unaprijed

Lana4pitanje

Dobar dan.
6. Dana ciklusa sam imala 2 odnosa sa momkom. Menstrualno kvarenje mi nije vise trajalo, ali taj dan i sljedeci dan iscjedak je bio malo smedj, ne bijel. Odnosi su bili zasticeni kondomom, momak je ejakulirao u kondom izvan mog tijela sigurno. Ja sam jako uplasena i paranoicna, pa me zanima da li kondom moze puci, a da to ne primijetimo uopste i da li predejakulat moze izaci i dovesti do oplodnje? Da li je velika sansa?
Nije bilo nikakvih znakova pucanja kondoma, rezervoar je bio pun ejakulata...vizuelno smo pregledali, rok trajanja ispravan....ali ovaj strah je jaci od mene. Izvinite na smetnji

Lana4pitanje

Samo bih se nadovezala na prethodno pitanje j rekla da je izmedju ta dva odnosa prošlo sat vremena, mozda cak malo vise

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva šansa za trudnoću.