Prehrana dojilje

Dusanka

Poštovana!

Molim Vas da mi odgovorite obzirom da dojim dijete da li mogu ići u solarij, ako da da li moram zaštititi grudi ili to uopće nije preporučljivo. Dijete je staro 15 dana. Također me zanima koju bi hranu trebalo izbjegavati dok dijete doji?

Unaprijed zahvalna!

prof. dr. Josip Djelmiš

Poštovana Dušanka,
Možete ići u solarij. Za vrijeme dojenja ne bi smjeli uživati alkoholna pića, pušiti, a niti pretjerano piti kavu. Hrana bi trebala biti raznovrsna, dovoljno voća, povrća, mliječnih proizvoda, itd.