Prestanak uzimanja kontracepcije - simptomi

Winter12345

Poštovani,

pila sam kontracepcijske tablete otprilike 10 mjeseci. Zadnju sam menstruaciju dobila 17.12. (Tad sam još bila na tabletama). 21.12.sam trebala početi s novom kutijom, međutim odlučila sam prestati s tabletama. Dva tjedna od zadnje menstruacije počela su neka čudna krvarenja koja traju sada već 7-8 dana. Svaki dan nakon obavljanja male nužde prilikom brisanja vidim tragove krvi, no ne u intenzitetu kao kada imam klasičnu menstruaciju već bude na papiru samo. To me plaši. Prije god dana kada sam takoder prestala s tabletama nisam imala takve simptome, stovise, menstruacija mi je dosla tek nakon 50ak dana i to uz pomoc tableta koje su izazvale menstruaciju. Sto mi je ciniti? Je li ovo normalno? Kada cu znat da sam dobila menstruaciju? Inace, imam policisticne jajnike i menstruacije su mi bile neredovite i nerijetko bolne.
Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je uraditi ginekološki pregled, uzv i analizu hormona.