Zadebljan endometrij u menopauzi

Tcajic

Poštovani,
majka je zadnju mjesečnicu imala u 11 mjesecu 2020. Sad je majka u 56 godini. Uvijek je sve uredno, nema nikakvih problema. 2022. u 3 mjesecu je imala kao neku smećkastu krv. Kaže da je brzo prošlo, a to se znači pojavilo nakon godinu i pol što joj je menga prestala. Neki je dan bila kod ginekologa i rekao joj je da ima zadebljan endometrij 14mm. Majka do sada nije imala nikakvih problema, a općenito je jako dobrog zdravlja. Je li ovo alarmantno? Pije duphaston.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je odstraniti endometrij (kiretaža ili HYSC) i poslati ga na phd analizu.