Pretraga

Maja

Poštovana doktorice,moj ginekolog me je uputio u laboratorij da napravim pretragu pod nazivom LAC.Molim Vas da mi objasnite o ćemu se to radi i s kojom svrhom se radi ta pretraga(imala sam spontani pobačaj).Puno Vam hvala na Vašoj pomoći.

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Ova pretraga iz krvi (LAC, lupus anticoagulant factor te ACA antikardiolipinska antitijela) uobičajeno se pretražuje u pacijentica kada postoji sumnja na postojanje antitijela protiv fosfolipida i odstupanje u faktorima koagulacije. Onojezamejtno češće kod paciejtnica s opetovanim pobačajima, zastojem u rastu, pacijetnica s hipertenzjom i sl.