Preuranjena menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Njanjino, bez hormonske analize teško je točno reći o čemu se radilo. Moguće da je došlo do krvarenja zbog slabije funkcije žutog tijela. Kod takvog stanja preporuča se uzimanje gastagena u drugoj fazi ciklusa 10 do 12 dana. Savjetujte se s Vašim liječnikom.

marexxx

Poštovani,
u oktobru sam imala vanmenstrualno krvarenje koje se desilo jedanput u jednom danu. Nakon par dana sam dobila menstruaciju. Desila se kad je trebala, trajanje i krvarenje su bili normalni. U novembru je sve bilo u redu. U decembru se desila oko 16. dana. Trajanje i krvarenje su normalni.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje se javilo oko 16. dana najvjerojatnije je ovulacijsko.

Klh

Poštovani! Imam redovan ciklus 24-26 dana. Ponekad se dogodi da traje 22 ili 30 dana, no to je rijetkosti. Zbog duljine trajanja menstruacije u 10. mjesecu sam ju imala dva puta (3.-7.10 i 27.-31.10) i onda sam 12.11. primijetila poslije obavljanja nužde krv na papiru. Mislila sam da je to početak pa će tokom dana biti više, no cijeli taj dan je bilo tako. Sutradan sam obilnije curila, kao što znam kada imam menstruaciju. Već dan iza toga (14.11) sam manje curila (više nego 12.11., ali manje nego 13.11) da bi do kraja dana došla do toga da uopće ne curim. Ovakvo nesto mi se prvi puta dogodilo i zbilja sam zabrinuta. Mislim da je vjerojatnost za trudnocu mala, gotovo nikakva, pošto sam odnos uvijek imala s kondomom i nikada nije došlo do oštećenja istog. Nadam se Vašem odgovoru i hvala na razumijevanju!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je bez pregleda reći o čemu se radi, no vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Prema navedenim datumima moguće da se radilo i o ovulacijskom krvarenju (ono traje dva do tri dana i oskudnije je od menstruacije). Savjetujem da prvo isključite trudnoću (uradite test), a potom učinite analizu hormona.