Vitamin B12 u trudnoci

Mely123

Poštovani,
koja je preporučena dnevna doza uzimanja vitamina B12 u trudnoći?
Tablete koje uzimam za vrijeme trudnoće sadrže sve vitamine,među kojima i vit B12 u količini od 9uq.
Pročitala sam na internetu da potrebne doze tog vitamina za vrijeme trudniće iznose oko 2,6uq.
Dali ja onda uzimam prevelike količine,te bih eventualno trebala promjeniti svoje tablete?

Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, organizam će apsorbirati i 'iskoristiti' onoliko vitamina koliko mu je potrebno, a ostalo će se izlučiti van organizma. Dijete će od majke isto tako apsorbirati onu količinu koja mu je potrebna.