Preventivna serklaža

Mirela2011

Poštovani, prošle godine sam imala spontani pobačaj u 21.nedelji tako što mi je prolabirao vodenjak, primljena sam u bolnicu sa temperaturom 38.4 i sumnjalo se na infekciju, medjutim brisevi nakon pobačaja su bili sterilni i hp nalaz nije pokazao infekciju, sada sam trudna 11 nedelja, da li bi možda trebalo napraviti preventivnu serklažu?
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve ovisi o nalazu: da li je i koliko cervikalni kanal otvoren.