Trudnoca i korona

Dubravka86

Postovani,
Ja sam 15 nedelja trudnoce. Pre mesec dana mi je potvrdjen korona virus. Imala sam blaze simptome u vidu gubitka cula mirisa na 5 dana, glavobolje, malo zamaranja, kasljuckanja i temperature nedelju dana do 37.4. Svo vreme mi je crp bio 12.
Tako da su mi u drugoj nedelji virusa ukljucili Ospamox 2*1000mg, sedam dana zbog crp koji nije padao i temperature koja je trajala.
Ja sam par dana posle popijenog antibiotika imala urednu krvnu sliku sa crp 3.8 ( svo vreme referentna vrednost do 5). Receno mi je da pratim na nedelju dana kks i d dimer ( jer imam heterozigot pai). D dimer je u redu. Na ultrazvuku je s bebom hvala Bogu za sada sve u redu. Nifty nalaz je uredan. Medjutim od tada ja na oba nalaza krvi imam vrlo malo povisene neutrofile ( granulocite, do 65 granica, ja imam 68) i crp prvo 6.78, pa 6.5 ( granica do 5).
Uradjeni su uronokultura, brisevi grla i nosa, kao i vaginalni bris i svi nalazi su uredni. Ja osecam jos ponekad zamaranja, ponekad se nakasljem, ponekad imam glavobolju, al generalno se osecam mnogo bolje.
Dal mi mozete reci sta da radim u vezi povisenog crp, dal on moze neko vreme biti takav, pa da sam padne. Dal toliki crp utice na trudnocu, zbog cega me je i najveci strah?
Da napomenem da mi je sve vreme saturacija bila 98/99, pluca na slusanje cista i da sam na proveri igg antitela bila pozitivna, odnosno da imam neku kolicinu antitela.
Unapred beskrajno zahvalna,
Dubravka

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u trudnoći je CRP fiziološki povišen (do 10). Leukociti, također (do 12).

Dubravka86

Da dodam, samo da se bas plasim da nije crp vezan za pluca, cim je odmah po prestanku antibiotika opet skocio, da nesto nije samo zaleceno...
Kome god se obratim, vracaju me kod ginekologa i tako imam osecaj da se vrtim u krug.
Pa Vas molim za neki savet, sta je najbolje da uradim.
Unapred beskrajno hvala.
Dubravka

Ivo Balenović, dr. med.

CRP je u fiziološkim granicama za trudnoću. Nije potrebna nikakva daljnja obrada.

biljka33

Pozdrav,
danas sam usla u 14 tjedan trudnoce, jucer mi je potvrdena korona, temperaturu sam imala od utorka navecer, i jucer cjeli dan 38-39, pila sam lupocet. Takoder imam i kasalj, i povracam, danas temperaturu nemam, ali mi se pojavio smedi iscjedak, dali je to normalno zbog tako velike temperature i naprezanja kod povracanja i kasljanja? Inace imam blage bolove u donjem djelu trbuha.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je od toga, ali bez pregleda ne mogu biti siguran. Savjetujem da posjetite liječnika.